Blog

فرماندار بوئین زهرا گفت: کلنگ زنی اولین شهرک خورشیدی کشور در دهه فجر امسال در زمینی به مساحت ۹۰۰ هکتار در اراضی بخش شال شهرستان بوئین زهرا انجام می شود.

اولین شهرک انرژی خورشیدی کشور در بوئین زهرا کلنگ زنی می شود

به گزارش تحلیل فیلم بادیگارد از بوئین زهرا، محمد ادیب رامندی به مناسبت فرارسیدن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، با اشاره به مهم ترین اقدامات مجموعه مدیریتی شهرستان بوئین زهرا در یکسال اخیر اظهار کرد: مهمترین و بزرگترین پروژه‌ای که در سطح شهرستان بوئین زهرا در طول این یک سال شاهد خواهیم بود، کلنگ زنی اولین شهرک خورشیدی کشور در دهه فجر امسال در زمینی به مساحت ۹۰۰ هکتار در اراضی بخش شال می باشد که نقش بسیار برجسته ای در توسعه اقتصادی شهرستان خواهد داشت. وی ادامه داد: یکی از پروژه های بزرگ و مهمی که برای استان و شهرستان حیاتی می باشد، پروژه سد بالاخانلو است که در حال حاضر ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و از محل آبگیری آن ۵ شهر، ۳۰ روستا و چهار هزار هکتار از زمین های حوضه نفوذ آن می توانند منتفع شوند. فرماندار بوئین زهرا افزود: در حوزه راه اعتباری بالغ بر ۸۴ میلیارد تومان برای روکش آسفالت راه‌های اصلی و روستایی هزینه شده است که می تواند بسیاری از مشکلات مردم را در این حزوه برطرف کنند.

ادیب رامندی گفت: در حوزه مسکن و در قالب اقدام ملی مسکن تعداد ۵۴۰ واحد با پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصد و ۹۲ واحد هم با پیشرفت بالای ۵۰ درصد در حال اجرا است که امیدواریم در یک بازه زمانی مشخص تحویل مردم شود. وی ضمن قدردانی از تلاش و زحمات کشاورزان و با بیان اینکه در سال زراعی بالغ بر ۴۲ هزار تن گندم در سطح شهرستان تولید و از کشاورزان خریداری شده است، اضافه کرد: در سال گذشته بالغ بر ۹۰ میلیار ریال در حوزه اجرای سیستم‌های آبیاری نوین، ۱۸ میلیارد در حوزه پوشش بتنی نهرهای آب و ۹ میلیارد ریال در حوزه لوله گذاری در سطح مزارع کشاورزی اعتبار هزینه شده است. فرماندار بوئین زهرا اظهار کرد: خوشبختانه و باتوجه به پیگیری های مستمر در حال حاضر تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار در سطح شهرستان بوئین زهرا گازرسانی شده و عملیات گازرسانی در معدود مناطق باقی مانده نیز در دست اقدام است. ادیب رامندی با بیان اینکه در حوزه اشتغال شاهد تعهد ۹۱ درصدی اشتغال هستیم که عدد قابل قبولی است، افزود: خوشبختانه در بخش مرکزی هیچ بیکاری وجود ندارد و واحدهای صنعتی در جذب کارگر با مشکل روبه رو هستند و ۴ پروژه صنعتی بزرگ هم با اعتبار ۳۴۰ میلیار تومان در ایام دهه فجر افتتاح خواهد شد. این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین در حوزه حل مشکلات واحدهای صنعتی، تعداد ۱۳ جلسه برای حل مشکل ناحیه صنعتی چرم سازی که به عنوان شهرک صنعتی خصوصی پاسارگاد نامگذاری شده است برگزار و این ناحیه نیز انتظام بخشی و ساماندهی می شود و امیدواریم در دهه مبارک فجر، گمرک صادرات مشتقات نفتی استان نیز در این ناحیه افتتاح شود تا این واحدهای صنعتی بتوانند با نظم و انضباط به فعالیت بپردازند. وی اضافه کرد: شهرک صنفی، یکی از پروژهای دیگری است که به جهت انتظام بخشی و ساماندهی ۱۷۰ واحد تولیدی کیف و کفش در شهرستان بوئین زهرا کلنگ زنی خواهد شد و شرکت شهرک‌های صنعتی، قطعات شهرک صنفی کیف و کفش را در اختیار تولید کنندگان قرار خواهد داد. فرماندار بوئین زهرا بیان کرد: در حوزه روستایی، بنیاد مسکن بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان در بحث آسفالت و سنگ فرش معابر و ۷/۵ میلیارد تومان در حوزه جدول گذاری اعتبار هزینه کرده است. وی خاطرنشان کرد: در بحث بهداشت و سلامت، اقدامات خوبی انجام شده است و خانه بهداشت شهرستانک در بخش دشتابی با اعتباری بالغ بر ۵/۵ میلیارد در دهه مبارک فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید. این مقام مسئول ادامه داد: کتابخانه مرکزی شهر بوئین زهرا  که به همت شهرداری بوئین زهرا و با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان احداث شده است، در ایام دهه فجر افتتاح خواهد شد. ادیب رامندی با بیان اینکه در ایام دهه فجر ۲ مجتمع خدماتی و رفاهی در این شهرستان به بهره برداری می رسد، اذعان کرد: در بحث حمل و نقل عمومی تعداد سه دستگاه اتوبوس، پنج دستگاه ون، پنج دستگاه مینی بوس و ۱۸ دستگاه تاکسی به ناوگان حمل و نقل عمومی شهرستان اضافه شده است که امیدواریم منجر به رضایتمندی شهروندان شهر بوئین زهرا شود. وی در پایان گفت: در طول یک سال گذشته افتتاح چندین سالن ورزشی و تعویض کف پوش سالن های ورزشی را شاهد بوده ایم و همچنین تخصیص اعتبار لازم به جهت تکمیل سالن های ورزشی نیمه کاره روستایی، استخر ورزشی شال و خوابگاه ورزشی شهرستان صورت گرفته است. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید