Blog

عزاداران حسینی در هر کجا عالم باشند،‌ عشق و علاقه خودشان را به ساحت مقدس و نورانی امام حسین (ع) فریاد می‌زنند، حال می‌خواهد در ایران باشد و یا در تگزاس آمریکا!

خبر خوب| اهتزاز پرچم عزای امام حسین (ع) در تگزاس

گروه خبر خوب: امروز (پنج‌شنبه ۲۹ تیرماه) دومین روز از ماه محرم الحرام سال۱۴۴۵ هجری است، درست ۱۳۸۴ سال پیش در چنین روزی امام حسین (ع) همراه با خانواده‌اش وارد سرزمین کربلا شد. در دانشنامه امام حسین (ع) آمده است که وقتی سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) روز دوم محرم به کربلا رسید، فرمود:  «نام این سرزمین چیست؟»، گفته شد: «کربلا». امام فرمود: «فرود آیید که ـ به خدا سوگند ـ اینجا، محل فرود آمدن مَرکب‌‌هایمان و ریخته شدن خون‌‌هایمان است! به خدا سوگند، این جا قبر ما مى‌شود و به خدا سوگند، اینجا خانواده ما اسیر مى‌‌شوند، اینها را جدم به من فرموده است» و اما بسته خبر خوب امروز قرار است شما را با ۲ خبر خوب محرمی همراه سازد: پرچم امام حسین (ع) در آمریکا بالا است حال که سال‌ها از حماسه خون کربلا می‌گذرد، اما عشق و ارادت به ساحت امام حسین (ع) در دل مؤمنان و انسان‌های آزاده بیش‌تر از سال‌ها قبل خودش را نشان می‌دهد، چرا که به فرموده پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی (ص) «إِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَینِ حَرَارَةً فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ لَا تَبْرُدُ أَبَداً»؛ برای شهادت حسین (ع)، حرارت و گرمایی در دل‌های مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.

نصب پرچم عزا در درب منزلی در آمریکا اولین خبر خوب امروز ما مربوط به یک ایرانی مقیم آمریکا است که او نیز به نوعی ارادت خودش را به ساحت امام حسین (ع) نشان داده است، همان شیوه‌ای که این روزها ایرانی‌ها در سردر خانه‌شان استفاده کرده‌اند، آن هم نصب پرچم عزا در درب منزل. الیاش که مقیم تگزاس است، این گونه حس و حالش را در فضای مجازی به اشتراک گذاشته است:‌ «پارسال با نداری خونه‌مون رو محرمی کردم، امسال هم اگه پرچم‌هام نرسه باز هم با یه آ ۴ و شال مشکی خونه‌مو محرمی می‌کنم، آقا جانم امام حسین، پرچمت تو آمریکا هم بالاست».  به یاد نماز ظهر عاشورا حواسش به نماز هست این سخن امام حسین (ع) را بارها و بارها شنیده‌ایم که «إِنَّما خَرجْتُ لِطَلَبِ إلاصلاحِ فی أُمَّةِ جَدّی، أُُریدُ أنْ آَمُرَ بالمَعروفِ و أنهی عَنِ المنکَرِ وَ اَسیرُ بِسیرَةِ جَدّی و أبی»؛ برای اصلاح در کار امت جدم قیام کردم می‌خواهم امر به معروف و نهی از منکر و به شیوه جد و پدرم حرکت کنم. یکی از اموری که امام حسین (ع) به آن اهتمام داشتند اقامه نماز آن در هر شرایطی بود. برخی مواقع می‌بینید که برخی کودکان و نوجوانان از شما در کارهای خیر و یا همه به معروف پیشی می‌گیرند و به خودتان تلنگر می‌زنید که من کجا و این نوجوان کجا! این‌ها که السابقون السابقون هستند! مانند کاری که نوجوان مکانیکی در مغازه انجام داد و ما هم مانند شما با دیدن این عکس کلی به حس و حال این پسر نوجوان غبطه خوردیم.

نماز اول وقت نوجوان در مغازه مکانیکی  عشق بی‌منت معلم، راه موفقیت یک روستایی را هموار کرد می‌گوید: یک‌دفعه وسط شلوغی بیمارستان همان‌جایی که از نگرانی لب‌هایت به هم چسبیده و زبان در دهانت نمی‌چرخد، همان‌جایی که بوی الکل استرس به جانت می‌اندازد و با دیدن روپوش‌های سفید عرق سرد روی تنت می‌نشیند یکی از راه برسد و پناهت شود می‌فهمی دست خدا دستت را گرفته تا احساس غربت نکنی.  این دست خدا؛ حکایت «ابراهیم محمودی» دکتر جراح مغز و اعصاب از دیار روستاهای شهرستان لردگان چهارمحال و بختیاری است که با عشق و علاقه بی‌منت آقای اباذری (معلمش) توانست از یک روستای محروم، امروز پزشکی توانمندی شود که هوای هم‌روستایی‌ها و همشهری‌هایش را در شهر غریب داشته باشد و با حال خوب آ‌ن‌ها را راهی دیارشان می‌کند. 

دکتر «ابراهیم محمودی»؛ جراح مغز و اعصاب آب شیرین به اشتهارد رسید این خبر خوب ما در این اوج گرمای تیرماه، حس خنکی به انسان می‌دهد،‌ چون با تلاش شبانه‌روزی مشاوران و مهندسان شرکت آب منطقه‌ای البرز این روزها شاهد به ثمر رسیدن شبکه انتقال آب به شهرستان کویری اشتهارد هستیم که ساکنان آن سال‌های متمادی در انتظار چنین پروژه‌ای بودند. این خط انتقال که ۴۰ کیلومتر طول دارد،‌در ادامه طرح آبرسانی شهرستان‌های ساوجبلاغ و نظرآباد احداث شده و تا افق ۱۴۳۰ نیاز آبی ساکنان اشتهارد را تأمین خواهد کرد. البته جمعیت کنونی شهرستان اشتهارد ۶۲ هزار نفر است و این شبکه آبرسانی تا جمعیت ۹۶ هزار نفری افق ۱۴۳۰ آبرسانی پایدار خواهد داشت.

آب شیرین به ۶۲ هزار نفر اشتهاردی رسید جلوگیری از بیکار شدن ۴۰۰ کارگر با ورود دستگاه قضایی معدن خمرود زرند که تا سال گذشته که به‌ عنوان تأمین‌کننده زغال‌سنگ مورد نیاز واحدهای کک‌سازی و کوره بلند فعالیت می‌کرد، در حال تعطیلی و بیکار شدن بیش از ۴۰۰ نفر کارگر بود که با ورود دستگاه قضایی و طرح موضوع در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید، با مصوبات ستاد مذکور از تعلیق فعالیت این معدن و بیکاری کارگران جلوگیری شد. 

۴۰۰ کارگر معدن بیکار نشدند این کار، در کودک اثر زیادی می‌گذارد این شب‌ها که همراه با خانواده به هیأت عزاداری امام حسین (ع) می‌روید، یادتان باشد با زبان کودکانه برای فرزند دلبندتان از عاشورا بگویید، چون سری در این کار است که سال‌ها بعد آن را خواهید فهمید. مرحوم آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی از اساتید اخلاق اینچنین درباره این اثر تربیتی برای کودکان سخن می‌گوید: «من یادم هست وقتی که بچه بودم، در خانواده وقتی همه به خواب می رفتند، آخر شب می‌آمدم خدمت پدر. پدرم این قصه‌های پیغمبران را در همان طفولیت برای من نقل می‌کرد و گاهی مثلاً یک قصه چندین شب طول می‌کشید و همین طور مقید بودم و گوش می‌کردم. وقتی این برنامه‌‌اش مصادف شد به ایام محرم، پدرم جریان عاشورا و جریان مسافرت حضرت، جریان بیعت گرفتن از امام حسین (ع) در مدینه، جریانی که از این ماه رجب شروع شده است، به تفصیل، شب به شب نقل می‌کرد. اینها کارهای موثری است. یعنی پدر و مادر یکی از خدمات بزرگی که به فرزند می‌کنند همین است که سرگذشت اینها را برای طفل بیان کنند. این در وجود طفل از همان طفولیت اثر می‌گذارد. در اخلاقش، کردارش، رفتارش، در عبادتش، نمازش، روزه‌‌اش اثر می‌گذارد و همه اینها را اصلاح می‌کند.» خوش‌خبر باشید! و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید. منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید